Джерела селекції рослин

Ідея селекції зародилася ще за часів виникнення сільського господарства. Фермери постійно відбирали тільки кращі рослини, брали їхнє насіння, таким чином допомагаючи рослині пристосуватися до навколишнього середовища. Процес розвивався в разом зі змінами навколишнього середовища. В XIX столітті, відкриття натураліста Чарльза Дарвіна і монаха Августинського монастиря Грегора Менделя, заклали наукову основу селекції рослин.

Теорія Чарльза Дарвіна про природний відбір пояснила процес еволюції, що описується як «виживання найбільш пристосованих».

Грегор Мендель додав відсутню ланку до теорії Дарвіна. Він зрозумів, що червоне чи біле забарвлення квіток залежить не тільки від природних умов чи погоди, але і від ще чогось, що ховається в самій рослині.

Механізм спадковості був відкритий Менделем за допомогою систематичного схрещування і дослідження гороху в монастирському саду. І хоча сьогодні комерційне схрещування рослин перетворилося у високотехнологічну науку, що неможлива без участі глобального співтовариства, основна ідея залишається тією самою: схрещування і відбір.
У пошуках різновидів по всьому світу

Незважаючи на те, що теорія схрещування рослин відносно проста, втілити її на практиці виявилося куди складніше. Перший крок полягає в тому, щоб підібрати різновиди рослин, що підходять для схрещування. Якщо, наприклад, потрібно виростити жовті помідори, то, в першу чергу, необхідно вибрати рослини з жовтими ознаками.


Ми співпрацюємо зі своїми колегами по всьому світу з метою обміну гермоплазмами - незавершеними гібридами з однією або двома цікавими характеристиками, які ми можемо використовувати в загальній і цілеспрямованій роботі з удосконалення рослин.
Сайти країн

Сайти країн

Пошук