Гібридизація

Створення гібридних культур - це одна з технологій схрещування, що дає оптимальні результати. Ідея проста: за допомогою контрольованого методу схрещування і використання двох ретельно відібраних чистих батьківських інбредних ліній з особливо цікавими характеристиками можна отримати культуру найвищої категорії.

Цей феномен відомий як збільшення життєздатності гібридів або гетерозис. Як правило, гібридна культура має більшу врожайність, і менш чутлива до різних типів стресу, ніж звичайна культура.

Підбір пар
Щоб отримати гібридну культуру і об’єднати в ній бажані якості, потрібні дві чисті батьківські інбредні лінії: жіноча і чоловіча. В процесі створення гібриду перше, що повинен зробити селекціонер, це виростити дві чисті інбредні батьківські лінії, жіночу і чоловічу, які несуть у собі необхідні гени. Результат досягається за допомогою інбридингу (самозапилення) до 7 поколінь рослин. Обидві лінії повинні зростати в ізоляції. Це буде гарантувати високий рівень генної чистоти.

Як тільки дві чисті інбредні батьківські лінії з усіма бажаними генами отримані, їх можна схрещувати для отримання гібридної культури. Якщо селекціонер правильно вибрав комбінацію схрещування у гібриді, що отримали, проявиться збільшення життєздатності гібриду (гетерозис). Як правило, чим більша генетична дистанція між інбредними батьківськими лініями, тим вищий гетерозис. Саме тому ми використовуємо досить широку базу гермоплазм і екзотичні лінії у виведенні чудових гібридних культур.
Сайти країн

Сайти країн

Пошук